*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVA RAGINA ES PADĖTI MOLDOVAI

Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos posėdyje spalio 27 dieną Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos ir Vengrijos iniciatyva aptarė politinę ir ekonominę padėtį Moldovoje ir galimą ES paramą šiai šaliai.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pažymėjo, kad Moldovos naujosios valdžios pasiryžimas tęsti eurointegracijos procesus yra sveikintinas. Jis išreiškė viltį, kad Moldovos prezidento rinkimai įvyks sėkmingai ir sudarys palankias galimybes ir toliau sklandžiai įgyvendinti šaliai svarbias reformas.

V.Ušackas taip pat išreiškė viltį, kad jau 2010 metų pradžioje bus pradėtos derybos dėl ES ir Moldovos Naujo sustiprinto susitarimo ir artimiausiu metu bus pradėtas dialogas dėl vizų liberalizavimo.

„Nepaisant šio istorinio dvišalių santykių plėtojimo, reikėtų nepamiršti, kad ekonominė situacija šalyje yra sudėtinga, todėl labai svarbu, kad ES finansinė parama Moldovai būtų suteikta kiek įmanoma greičiau,“ – pažymėjo V.Ušackas.

Siekdama padėti Moldovai spręsti susidariusią sudėtingą finansinę situaciją, spalio pradžioje Lietuvos užsienio reikalų ministerija inicijavo bendrą Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrų laišką Europos Komisijai dėl skubios finansinės pagalbos Moldovai suteikimo.

Europos Komisija jau yra pažadėjusi skirti 22,5 mln. eurų finansinę paramą Moldovai iki 2009 metų pabaigos.