*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuva perduoda pirmininkavimo ES Tarybai patirtį

Sėkmingai pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai užbaigusi Lietuva jau perduoda savo ekspertinę patirtį šalims, kurių ši užduotis dar tik laukia. Sausio 21–22 dienomis aštuonių ES valstybių – Estijos, Graikijos, Italijos, Latvijos, Liuksemburgo, Maltos, Nyderlandų ir Slovakijos – atstovai Vilniuje, Užsienio reikalų ministerijoje, aptars pirmininkavimo organizavimo klausimus.

 

Bus apžvelgtos pirmininkavimo planavimo ir koordinavimo, logistikos, komunikacijos bei šalies pristatymo užsienyje temos. Daug dėmesio bus skiriama bendradarbiavimui su nevyriausybinėmis organizacijomis ir visuomenės įtraukimui į pirmininkavimo procesą.

Pirmininkavimo pamokos ypač naudingos Baltijos šalims – Latvijai ir Estijai, kurios šią užduotį atliks pirmą kartą, todėl intensyviai atlieka pasirengimo darbus.

Pirmąjį šių metų pusmetį ES Tarybai pirmininkauja Graikija, antrąjį pirmininkaus Italija. Latvija estafetę perims 2015 m. pradžioje, Estija – 2018 metų pirmąjį pusmetį.