*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVA PASISAKO UŽ DEMOKRATINIO VALDYMO SKATINIMĄ RYTŲ KAIMYNYSTĖS ŠALYSE

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius Evaldas Ignatavičius sausio 29-30 dienomis Prahoje, Čekijoje, vykusiame neformaliame Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikime pakvietė skirti didesnį dėmesį ES vystomojo bendradarbiavimo politikoje Rytų dimensijai ir demokratinio valdymo skatinimui Rytų kaimynystės šalyse.

„Manome, kad ES kaimynystės politikos principai – demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybė – ženkliai prisidės prie demokratinio valdymo principų sklaidos. Lietuva ir toliau savo vystomojo bendradarbiavimo politikoje akcentuos demokratinio valdymo principų svarbą Rytų kaimynystės šalyse“, – sakė E.Ignatavičius.

Užsienio reikalų ministerijos sekretorius pažymėjo, kad vystomasis bendradarbiavimas Rytinėje ES kaimynystėje skatina demokratiją ir gerą valdymą, prisideda prie laisvos prekybos zonų sukūrimo, numato energetinių šaltinių diversifikavimą, todėl padės šioms šalims įgyvendinti būtinas reformas ir tuo pačiu užtikrins stabilumą ir suartėjimą su ES.

Susitikime aptarta finansinės ir ekonominės krizės įtaka besivystančioms šalims ir tvarių energijos šaltinių prieinamumas besivystančiose šalyse.

Ministrai tai pat aptarė humanitarinę situaciją Gazos Ruože.