*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuva pasidalino savo pirmininkavimo ES Tarybai patirtimi su Rumunijos atstovais

Vasario 27 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Rumunijos užsienio reikalų ministerijų atstovų konsultacijos, kurių metu buvo pasidalinta Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai patirtimi.

Ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė pasidžiaugė, kad šiemet valstybės atkūrimo šimtmečius švenčiančias Lietuvą ir Rumuniją sieja glaudūs politiniai, istoriniai ir kultūriniai ryšiai.

„Tikime, kad Lietuvos patirtis gali būti naudinga rengiantis Rumunijos pirmininkavimui ES Tarybai. Rengdamiesi šiam svarbiam iššūkiui galite kliautis Lietuvos parama“, – teigė J. Raguckienė.

Susitikime su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos generaliniu sekretoriumi Cosminu Dinescu taip pat aptarti šalims aktualūs diplomatinio atstovavimo užsienio šalyse, personalo valdymo, konsulinių paslaugų ir konsulinės pagalbos piliečiams teikimo bei krizių valdymo klausimai.

2019 metų pirmą pusmetį Rumunija iš Austrijos perims pirmininkavimą ES Tarybai. Lietuva ES Tarybai pirmininkavo 2013 metų antrą pusmetį.