LIETUVA IŠRINKTA Į UNESCO SOCIALINIŲ TRANSFORMACIJŲ VALDYMO PROGRAMOS TARYBOS VICEPIRMININKES
Lietuva lapkričio 7 dieną buvo išrinkta į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Tarpvyriausybinės socialinių transformacijų valdymo programos tarybos vicepirmininkės postą.
Rinkimai įvyko per neeilinę tarybos sesiją. Lietuvai joje atstovavo Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas, kuris eis antros rinkiminės grupės vicepirmininko pareigas.
Tarpvyriausybinę socialinių transformacijų valdymo programos tarybą sudaro 35 UNESCO valstybės narės. Antrai rinkiminei grupei 2011-2013 m. atstovauja Lietuva, Albanija, Latvija ir Slovakija, kurios vieningai pritarė Lietuvos kandidatūrai į vicepirmininkės postą.
A.Bitinas pasveikino per UNESCO Generalinės konferencijos 36-ąją sesiją naujai išrinktas Tarpvyriausybinės socialinių transformacijų valdymo programos tarybos šalis nares.
Viceministras Lietuvos vardu pareiškė pasiryžimą skatinti programos tikslus bei pabrėžė būtinybę pasauliniu lygiu diskutuoti apie visiems prieinamą socialinę apsaugą, skurdo mažinimą, socialinę įtrauką bei lygybę tarp socialinių grupių.
Tarpvyriausybinė socialinių transformacijų valdymo programos taryba renkasi kas dvejus metus. Ji apibrėžia programos prioritetines sritis, bendrą strategiją, sprendžia su finansais susijusius klausimus bei nustato santykius su šalių vyriausybėmis.
Socialinių transformacijų valdymo programa UNESCO buvo inicijuota 1994 m. Jos tikslas – skatinti socialinių mokslų tyrimais paremtą šalių vidaus politikos formavimą.