*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVA IR NAMIBIJA STIPRINS DVIŠALĮ BENDRADARBIAVIMĄ

Užsienio reikalų viceministras Šarūnas Adomavičius kovo 15 dieną priėmė pirmąją Namibijos ambasadorę Lietuvai Teresia Samaria, atvykusią įteikti skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Susitikimo metu aptartas dvišalių santykių plėtojimas ekonomikos, prekybos ir kultūros srityse, bendradarbiavimas tarptautiniuose forumuose. Viceministras pakvietė Namibiją įsitraukti į Demokratijų bendrijos, kuriai 2009-2011 metais pirmininkauja Lietuva, veiklą.

Š.Adomavičius pasidžiaugė Namibijos Vyriausybės sprendimu akredituoti ambasadorę Lietuvai ir užtikrino, kad Lietuva yra visokeriopai pasirengusi prisidėti prie dvišalių santykių vystymo. Namibijos ambasadorė T.Samaria pažymėjo turizmo plėtros svarbą, pakvietė Lietuvos piliečius aplankyti šią šalį.

T.Samaria reziduoja Stokholme, yra akredituota Skandinavijos šalims ir Latvijai.

Namibija Lietuvos nepriklausomybę pripažino 1991 metų rugsėjo 30 dieną. Lietuvos ir Namibijos diplomatiniai santykiai užmegzti 2005 metų rugpjūčio 17 dieną.