*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuva ir Namibija stiprins dvišalį bendradarbiavimą

Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius kovo 8 dieną priėmė naująjį Namibijos Respublikos ambasadorių Lietuvai Bonny Haufiku. Viceministras pažymėjo, kad Lietuva pasirengusi visokeriopai prisidėti prie dvišalių santykių plėtojimo ekonomikos, švietimo ir kultūros srityse, pasidalinti reformų įgyvendinimo patirtimi. Susitikimo metu taip pat buvo aptarti bendradarbiavimo daugiašaliuose forumuose klausimai.

Ambasadorius taip pat susitiko su Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktoriumi ambasadoriumi Eduardu Borisovu. Aptarus galimas bendrų interesų sferas, Namibijos ambasadorius pabrėžė, kad mato didelį potencialą ekonominiam bendradarbiavimui, ypač žemės ūkio, transporto srityse, taip pat vystant Namibijos žmogiškuosius resursus.

Namibija, viena iš rečiausiai apgyvendintų valstybių pasaulyje, tapo nepriklausoma 1990 m. kovo 21 d. Stabili politinė situacija sudarė palankias sąlygas ekonominiam vystymuisi. Namibija yra svarbi Europos Sąjungos partnerė regione, aktyvi Pietų Afrikos vystymosi bendrijos (SADC) ir Pietinės Afrikos muitų sąjungos (SACU) narė.

Lietuvos ir Namibijos diplomatiniai santykiai užmegzti 2005 m. gruodžio 12 d. Ambasadorius B. Haufiku yra trečiasis Namibijos diplomatinis atstovas Lietuvai, reziduoja Helsinkyje.

Daugiau nuotraukų rasite čia.