Lietuva ir Moldova plėtoja bendradarbiavimą gynybos srityje
Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius gegužės 18 dieną Vilniuje su Moldovos gynybos ministru Eugeniu Sturza aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, Moldovos saugumo ir gynybos reformų eigą, bendradarbiavimą su Europos Sąjunga ir NATO, pasikeitė nuomonėmis apie regioninio saugumo situaciją.
D. Skusevičius pabrėžė, kad Moldova kartu su kitomis Rytų Partnerystės šalimis yra vienu iš svarbiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų. „Svarbu plėtoti bendradarbiavimą reaguojant į naujus aktualius klausimus, tokius kaip hibridinės grėsmės, strateginė komunikacija, kova prieš propagandą“, - sakė viceministras.
Moldovos gynybos ministras pažymėjo, kad Moldova labai vertina pernai Kišiniove atidaryto lietuvės K. Baleišytės vadovaujamo NATO ryšių biuro veiklą ir planuoja tęsti bendradarbiavimą su NATO.
Lietuva ir Moldova gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2004 metų. Lietuva konsultuoja Moldovą gynybos reformų, strateginės komunikacijos srityje, demokratinės ginkluotųjų pajėgų kontrolės ir kitais aktualiais klausimais, Moldovos atstovai mokomi anglų kalbos ir štabo karininkų kursuose Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, dalyvauja instruktorių kursuose Divizijos generolo S. Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje. Lietuva dvišalio bendradarbiavimo pagrindu ir kartu su NATO gynybos karinio rengimo programos ekspertais padeda reformuoti ir stiprinti Moldovos kariuomenės puskarininkių sistemą.
Moldovos gynybos ministras lankosi Lietuvoje krašto apsaugos ministro R. Karoblio kvietimu, jis taip pat lankosi Seime, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre Vilniuje ir Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre prie KAM, o šeštadienį planuoja dalyvauti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiuose Alytuje.