LIETUVA DĖKOJA JAPONIJAI UŽ PARAMĄ AFGANISTANO GORO PROVINCIJOJE
Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje spalio 14 dieną lankėsi Japonijos užsienio reikalų ministerijos Vakarų Europos skyriaus direktorius Jun Yanagi. Svečią priėmęs Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas padėkojo Japonijai už bendradarbiavimą Afganistane ir Japonijos paramą vystomojo bendradarbiavimo projektams Afganistano Goro provincijoje.
Nuo 2009 metų pavasario Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje dirba keturi Japonijos vystomojo bendradarbiavimo ekspertai, kurių veikla yra susijusi su provincijos kaimo vietovių vystymu. Per pirmuosius veiklos metus Japonijos vyriausybės programos „Tiesioginės paramos bendruomenėms projektų programa“ (Grand Assistance for Grassroots Human Security Projects) lėšomis Goro provincijoje finansuotas 31 projektas už 3,5 mln. JAV dol.
E.Bajarūnas ir Jun Yanagi aptarė dvišalius santykius, pasirengimą būsimam Lietuvos užsienio reikalų ministro A.Ažubalio vizitui į Japoniją.
E.Bajarūnas padėkojo už Japonijos paramą Lietuvos kultūros projektams, pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011 metais ir pirmininkavimo Europos Sąjungai 2013 metais prioritetus.
Su Japonijos, kuri yra ESBO partnerė, pareigūnu aptartos galimybės dalytis patirtimi, vykdyti bendrus projektus ir išnaudoti ne vien globalius, bet ir regioninius formatus globaliems iššūkiams spręsti.
Susitikimo metu taip pat aptartos ES ir Japonijos – strateginės ES partnerės – bendradarbiavimo perspektyvos, saugumo situacija Rytų Azijos regione.