Lietuva dalinasi diasporos politikos patirtimi su Moldova
Kovo 13–14 d. Vilniuje vyksta Lietuvos ir Moldovos dvišalės konsultacijos diasporos politikos įgyvendinimo klausimais.
Konsultacijų metu Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų darbuotojai supažindina Moldovos vyriausybės kanceliarijos atstovus su savo patirtimi, sukaupta įgyvendinant diasporos politiką ir skatinant grįžimą į Tėvynę.
„Lietuvą ir Moldovą sieja bendras tikslas – išlaikyti gyvą ryšį su savo tautiečiais, kad ir kur jie gyventų. Šiandien, kai mūsų regionas patiria saugumo iššūkių, diasporos bendruomeniškumas, atsparumas dezinformacijai, pilietinis aktyvumas ir įsitraukimas į gerovės ir saugios aplinkos kūrimą gimtinėje yra itin svarbūs. Dalydamiesi patirtimi tampame stipresni ir geriau pasirengę atremti iššūkius, išnaudoti galimybes ir kurti saugią ateitį Europoje“, – po susitikimo su Moldovos delegacija sakė užsienio reikalų viceministras Sigitas Mitkus.
Konsultacijų metu daug dėmesio skiriama skatinimo grįžti priemonėms. Moldovai pristatyta „sugrįžtančios Lietuvos“ idėja ir Užsienio reikalų ministerijos konsultacijų centro „Grįžtu LT“ veikla. „Pastarųjų metų Lietuvos įdirbį skatinant diasporos grįžimą ir kuriant palankias sąlygas sugrįžusiesiems įrodo ne tik augantys grįžtančiųjų skaičiai, bet ir vis didesnis tarptautinis dėmesys“, – pabrėžė viceministras.
Kovo 13–14 d. Moldovos delegacija, vadovaujama Moldovos vyriausybės valstybės sekretorės Anos Calinici, susitinka su įvairių Lietuvos institucijų, atsakingų už diasporos politikos įgyvendinimą ir grįžimo į Lietuvą skatinimą, – Užsienio reikalų ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Užimtumo tarnybos, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, Švietimo mainų paramos fondo, Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovais. Taip pat planuojami susitikimai su Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos nariais, „Global Lithuanian Leaders“, Kazickų šeimos fondo atstovais.
Užsienio reikalų ministerija yra Lietuvos diasporos politikos įgyvendinimo koordinatorė. Iš viso diasporos politiką įgyvendina 36 valstybės institucijos ir 60 savivaldybių.