LENKIJOJE SURENGTAS KONCERTAS LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENAI PAMINĖTI
Lietuvos ambasada Lenkijoje, bendradarbiaudama su Lietuvos užsienio reikalų bei kultūros ministerijomis ir Lietuvos nacionaline filharmonija, kovo 11 dieną Varšuvos Karalių rūmuose surengė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtą minėjimą.
Renginio svečius pasveikino Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė ir pabrėžė, jog laisvė nėra dovanojama, jos reikia nuosekliai siekti ir už ją atkakliai kovoti.„Vienu svarbiausių naujausios Lietuvos istorijos momentų turėjome mus remiančių draugų – Islandiją, Daniją – mažas, bet drąsias šalis, tapusias Lietuvos atkurtos nepriklausomybės pripažinimo ledlaužiais, taip pat Lenkiją, kurios tvirtą paramos petį tuo metu Lietuva jautė visur ir visuomet“, - sakė ambasadorė.
Renginio metu Lietuvos ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius buvo įteiktas Varšuvos universiteto Istorijos fakulteto profesorei Urszulai Annai Augustyniak, Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ - Varšuvos universiteto profesoriui Henrykui Bohdanui Samsonowicziui.
Lenkijos istorikams apdovanojimai įteikti už jų svarų indėlį plėtojant Lietuvos ir Lenkijos akademinį dialogą.
Koncerte, kuris buvo skirtas ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms paminėti, M.K.Čiurlionio styginis kvartetas su solistais Kristina Zmailaite ir Edmundu Seiliumi atliko Henri Duparco, Reynaldo Hahno, M.K.Čiurlionio, Fausto Latėno bei kitų garsių kompozitorių kūrinius.