LENKIJOJE ĮTEIKTI LIETUVOS SEIMO ATMINIMO MEDALIAI, SKIRTI SĄJŪDŽIO 20-MEČIUI
Lietuvos ambasadoje Lenkijoje kovo 5 dieną ambasadorius Egidijus Meilūnas Lenkijos atstovams, rėmusiems Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, Sąjūdžio veiklą, prisidėjusiems prie Lietuvos ir Lenkijos santykių plėtros, įteikė Lietuvos Seimo atminimo medalius, skirtus Sąjūdžio 20-mečiui.
Medaliai įteikti buvusiai aktyviai Lenkijos opozicijos veikėjai Barbarai Rorzyckai, buvusiam premjero patarėjui, Pagalbos lenkams Rytuose fondo vadovui Jerzy Marekui Nowakowski, skulptoriui Stefanui Wierzbicki ir pirmajam Lenkijos diplomatinės atstovybės Lietuvoje vadovui, dabartiniam Lenkijos užsienio reikalų ministerijos departamento direktoriaus pavaduotojui Mariuszui Maszkiewicziui.
Ambasadorius E.Meilūnas sakė, kad 2009 metais Lenkija minės komunizmo žlugimo šioje šalyje 20-metį, o Lietuvoje 2008 metais minėtas Sąjūdžio įkūrimo dvidešimtmetis. Šios sukaktys yra gera proga pagerbti žmones, kurie aktyviai dalyvavo kuriant laisvės istoriją.
J.M.Nowakowski, dėkodamas už šį apdovanojimą, sakė, kad taip pat turime prisiminti ir tuos bendražygius, kurių tarp mūsų nebėra, pavyzdžiui, Solidarumo veikėją Mareką Karpą, kuris daug prisidėjo, kad būtų užmegzti pirmieji abiejų šalių ryšiai. Jis pažymėjo, kad ir ateityje sieks kartu su bendraminčiais stiprinti abiejų šalių santykius.
„Lietuva visuomet yra mūsų širdyse“, – sakė susitikimo dalyviai.