*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LENKIJOJE ATIDENGTAS ANTKAPIS LIETUVOS STEIGIAMOJO SEIMO NARIUI

Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė ir Lietuvos garbės konsulė Olštyne Urszula Lech rugsėjo 13 dieną dalyvavo Lietuvos politinio bei visuomenės veikėjo, 1920–1922 metų Steigiamojo Seimo nario Adolfo Grajewskio antkapio atidengime Ornetos mieste.

Kartu su kitais ambasados atstovais prie iškilaus Lietuvos politinio veikėjo kapo jos padėjo gėlių ir uždegė atminimo žvakutes.

Antkapis įamžintas Užsienio reikalų ministerijos lėšomis, skirtomis Lietuvai reikšmingų kultūros objektų amžinimui Lenkijoje.

Pagerbti Steigiamojo Seimo nario atminimo atvyko jo vaikaičiai Stanislawas Grajewskis ir Hana Grajewska, kiti giminės ir artimieji.

Anūkai dalijosi vaikystės prisiminimais apie senelį, parodė asmenines šeimos nuotraukas ir pažymėjo, kad A. Grajewskis labai mylėjo Lietuvą, tačiau jo svajonė prieš mirtį dar kartą aplankyti Lietuvą taip ir neišsipildė.