*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LATVIJOJE PRASIDĖJO BALTIJOS KELIO 15-ŲJŲ METINIŲ PAMINĖJIMUI SKIRTI RENGINIAI

Latvijos liaudies fronto muziejuje rugpjūčio 20 dieną atidarytos dvi iš Lietuvos atvežtos parodos. Muziejaus direktorė Meldra Usenko susirinkusiems svečiams pristatė parodos idėją, prisiminė latvių ir lietuvių bendradarbiavimą siekiant nepriklausomybės. Fotografijų ekspozicija “Baltijos keliui – 15” pasakoja apie 1989 metų rugpjūčio 23 dieną įvykusią unikalią akciją, kai beveik 2 milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų susikibę rankomis nutiesė daugiau kaip 650 kilometrų gyvą grandinę, sujungusią trijų Baltijos šalių sostines. Ši manifestacija parodė pasauliui lietuvių, latvių ir estų tvirtą ryžtą siekti laisvės. Kita Lietuvos Seimo kanceliarijos parengta paroda “Lietuva jau Europos Sąjungoje” supažindina su valstybės grįžimu į Europos tautų šeimą. Parodos eksponatus lydi specialiai parengti lankstinukai anglų kalba bei paaiškinimai latvių kalba. Renginyje dalyvavo ir susirinkusiuosius sveikino Lietuvos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, buvęs Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus miesto tarybos pirmininkas Petras Šakalinis, Lietuvos ambasados bei kaimyninių valstybių diplomatai, reziduojantys Rygoje. Lietuviškos parodos veikia memorialiniame name, kuris buvo Latvijos liaudies fronto buveinė. Su eksponatais galės susipažinti Latvijos sostinėje reziduojantys diplomatai, šalies gyventojai ir svečiai, į mokymo įstaigas sugrįžę moksleiviai bei studentai.