L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi
Rugsėjo 16 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Mike‘u Pompeo. Susitikime aptarta situacija Baltarusijoje ir regione, aktualūs dvišaliai ir daugiašaliai Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimai.
L. Linkevičius padėkojo JAV už nuoseklų ir matomą įsitraukimą užtikrinant saugumą Lietuvoje ir visame regione.
Ministras JAV valstybės sekretoriui perdavė praėjusią savaitę Lietuvos Seimo priimtą rezoliuciją dėl Baltarusijos ir pabrėžė, kad, norint sustabdyti represijas, žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje, Europos Sąjunga ir JAV turi veikti drauge.
„JAV ir Europos Sąjunga turi gilinti bendradarbiavimą, keistis informacija bei sutelkti jėgas dėl vieningo atsako žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje vykdžiusių pareigūnų atžvilgiu”, - sakė L. Linkevičius.
Ministras taip pat išsakė Lietuvos poziciją ir paprašė JAV paramos dėl Lietuvos pasienyje esančios Astravo atominės elektrinės. L. Linkevičius pabrėžė, kad šis Baltarusijos projektas vykdomas nepaisant tarptautinių organizacijų saugumo reikalavimų ir rekomendacijų.
Susitikimo metu pasirašytas Lietuvos ir JAV supratimo memorandumas dėl 5G tinklo.
Taip pat ministras susitiko su JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininku J.E.Rischu bei Kongreso Baltijos komiteto nariais J.Shimkumi ir D.Baconu.
Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Diplomatijos žvaigždė” už Lietuvos ir JAV santykių plėtojimą ministras apdovanojo daugiau nei dešimtmetį Lietuvos klausimus kuravusią Valstybės departamento pareigūnę C. B. Werner.