L. LINKEVIČIUS DALYVAVO TRADICINIAME BALTIJOS IR BENILIUKSO VALSTYBIŲ UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRŲ SUSITIKIME
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 9–10 dienomis dalyvavo Rygoje surengtame kasmetiniame Baltijos ir Beniliukso valstybių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame aptartas artėjantis Rytų partnerystės viršūnių susitikimas Vilniuje, aktualūs ES ir tarptautinės politikos klausimai – ES institucinė reforma, bendradarbiavimas su Rytų kaimynystės šalimis, padėtis Sirijoje, Egipte ir Artimuosiuose Rytuose.
Renginio išvakarėse įvyko bendras Baltijos ir Beniliukso šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas su Moldovos vicepremjere, užsienio reikalų ir Europos integracijos ministre Natalia Gherman. Jo metu aptarta galima Baltijos ir Beniliukso valstybių parama Moldovai vykdant struktūrines reformas ir įgyvendinant susitarimus su Europos Sąjunga.
L. Linkevičius susitikime pristatė pasirengimą Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Vilniuje ir akcentavo Ukrainos, Moldovos bei Gruzijos susitarimų su Europos Sąjunga svarbą bei abipusę ilgalaikę naudą.
Septintus metus gyvuojančiu Baltijos ir Beniliukso valstybių bendradarbiavimo mechanizmu siekiama aktyvaus tarpusavio dialogo ir kooperavimo Europos Sąjungos ir kitais tarptautinės politikos klausimais. Praėjusiais metais susitikimas surengtas Briuselyje. Šiemetinį susitikimą surengusi Latvija partnerius iš Lietuvos, Estijos, Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų susitikti pakvietė Rygoje.