*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

L. Linkevičius atsisveikino su Norvegijos Karalystės ambasadoriumi

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 22 dieną susitiko su  kadenciją baigiančiu Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje Dag M. Halvorsen.

Ministras padėkojo ambasadoriui už dvišalių santykių tarp Lietuvos ir Norvegijos stiprinimą. „Norvegija yra svarbi ir patikima Lietuvos partnerė, ypač bendradarbiaujant energetinio saugumo, regioninio saugumo ir gynybos, ekonomikos bei kitose srityse. Siekiame ir toliau stiprinti mūsų ryšius su šia mums artima Šiaurės šalimi“, - pabrėžė L. Linkevičius.

Ministras dėkojo Norvegijai už indėlį stiprinant Baltijos šalių saugumą – Norvegija dalyvavo NATO Baltijos šalių oro policijos misijoje 2005, 2007 ir 2015 metais bei priėmė sprendimą prisijungti prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje. L. Linkevičius pabrėžė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) bendradarbiavimo svarbą, kurią šiemet koordinuoja Norvegija, ypač ieškant solidarių sprendimų regioninio energetinio, informacinio saugumo, hibridinių grėsmių, Rytų Partnerystės klausimais.

Norvegija yra tarp penkių didžiausių užsienio šalių investuotojų Lietuvoje, prekybos apimtys praeitas metais augo beveik 18 proc. Norvegija yra svarbi Lietuvos partnerė stiprinant energetinę nepriklausomybę gamtinių dujų sektoriuje. Mūsų šalyje sėkmingai įgyvendinami projektai finansuojami panaudojant Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšas.