L. Linkevičius: 2015-ieji – lūžio metai Baltijos šalims siekiant energetinės nepriklausomybės
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lapkričio 20 dieną Seime vykusioje 21-ojoje Baltijos Taryboje pabrėžė būtinybę toliau stiprinti saugumą regione, akcentavo energetinės nepriklausomybės užtikrinimo reikšmę.
Kaip Baltijos Ministrų Tarybos Bendradarbiavimo tarybos pirmininkas L. Linkevičius apžvelgė trišalį Baltijos valstybių bendradarbiavimą įgyvendinant Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai prioritetus 2015 metais: saugumo stiprinimą regione, dėmesį Rytų partnerystei, bendradarbiavimą energetikos ir transporto srityje bei informacinio saugumo užtikrinimą.
Vienas iš pirmininkavimo prioritetų buvo Baltijos regiono saugumo užtikrinimas kartu su NATO sąjungininkais. „Valstybės saugumas nėra duotybė, todėl saugumo užtikrinimui būtina skirti kur kas daugiau dėmesio, negu buvo skiriama iki šiol“, – teigė L. Linkevičius.
Ministras taip pat konstatavo, kad 2015-ieji buvo lūžio metai Baltijos valstybėms siekiant energetinės nepriklausomybės – pradėjo veikti suskystintųjų gamtinių dujų terminalas Klaipėdoje, o netrukus Baltijos valstybes elektros tiltai sujungs su Lenkija ir Švedija.
„Baltijos Asamblėjos ir Baltijos Ministrų Tarybos vaidmuo yra labai svarbus, nes šiose tarpparlamentinio ir tarpvyriausybinio bendradarbiavimo institucijose, atsižvelgiant į kiekvienos šalies interesus ir juos suderinant, yra įvardijami bendri Lietuvos, Estijos ir Latvijos uždaviniai ir tariamasi, kaip juos išspręsti“, – sakė L. Linkevičius.
L. Linkevičius ir Baltijos Asamblėjos pirmininkė Giedrė Purvaneckienė pasirašė 21-osios Baltijos Tarybos bendrą pareiškimą, kuriame apžvelgta 2015 metais pasiekta pažanga bendradarbiaujant saugumo ir gynybos, transporto ir energetikos, sveikatos apsaugos, švietimo, mokslo ir kitose srityse, taip pat įvardyti bendradarbiavimo prioritetai 2016 metams.
Tą pačią dieną surengtas trišalis L. Linkevičiaus, Estijos užsienio reikalų ministrės Marinos Kaljurand ir Latvijos užsienio reikalų ministro Edgaro Rinkevičiaus susitikimas. Pokalbio metu aptarta padėtis Ukrainoje, ES Rytų partnerystės politikos įgyvendinimas, aktualūs saugumo politikos klausimai, bendradarbiavimas įgyvendinant bendrus energetikos ir transporto projektus.
Seimo ir URM nuotraukos