*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

KROATIJOJE SVARSTYTI ENERGETINIO SAUGUMO KLAUSIMAI

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Jaroslav Neverovič liepos 4-5 dienomis dalyvavo Dubrovnike (Kroatija) vykusiame aukščiausio lygio diplomatų, politikų ir strategų susitikime „Kroatijos viršūnių susitikimas 2008: saugumas, plėtra, gerovė“. Renginyje aptarti aktualiausi strateginiai, geopolitiniai, saugumo politikos klausimai. Didžiausias dėmesys buvo skirtas energetiniam saugumui. Susitikime dalyvavo 23 Europos šalių, JAV, Kanados valstybių ir vyriausybių vadovai, tarptautinių organizacijų atstovai, euroatlantinės integracijos ekspertai, politologai, kurie ieškojo būdų, kaip gilinti euroatlantinę integraciją, kuri skatina teigiamus pokyčius saugumo, vidaus reformų srityse ir padeda kurti žmonių gerovę. Taip pat svarstyta, kaip užtikrinti energetinį saugumą, kuris tampa vienu svarbiausių šių dienų iššūkių.

J.Neverovič savo pranešime pažymėjo, kad Europos Sąjungos ir NATO šalių solidarumas, bendri veiksmai turi būti kertinis principas kovojant su šių dienų energetinio saugumo iššūkiais.