*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

KOVOTOJUI UŽ LIETUVOS LAISVĘ BERLYNE ĮTEIKTAS LIETUVOS VALSTYBĖS MEDALIS

Lietuvos ambasados Vokietijoje diplomatai kartu su lietuvių bendruomenės Berlyne atstovais rugsėjo 24 dieną dalyvavo ceremonijoje, kurioje Vokietijoje gyvenančiam Algirdui Šertvyčiui buvo įteiktas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis. A.Šertvytis Antrojo pasaulinio karo metais Geležinkelininkų Laisvės kovotojų sąjungos gretose dalyvavo pasipriešinimo kovose prieš okupacinius režimus. Už šią veiklą A.Šertvytis buvo sovietinio režimo nuteistas ir ištremtas į Sibirą. Pasibaigus tremties laikui ir negavęs leidimo grįžti į Lietuvą, A.Šertvytis ilgą laiką gyveno Kazachstane. Po 1990 metų dėl šeimyninių aplinkybių jis išvyko gyventi į Vokietiją. 1999 metais A.Šertvytis už nuopelnus Lietuvai Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus dekretu buvo apdovanotas Vyčio kryžiaus ordinu, jam buvo suteiktas demobilizuoto majoro laipsnis.