Kovo 11-oji Kaune paminėta kartu su iš Venesuelos grįžusiais tautiečiais
Kovo 11 d. Užsienio reikalų ministerijos atstovai Kaune kartu su iš Venesuelos perkeltais lietuvių kilmės asmenimis ir jų šeimos nariais šventė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 35-ąją sukaktį. Susitikimo metu ministerijos atstovai atsakė į rūpimus klausimus, o naujus namus Kaune radę tautiečiai dalijosi savo patirtimi, džiaugsmais ir rūpesčiais.
„Mūsų tikslas – užtikrinti, kad visi ketinantys iš užsienio grįžti tautiečiai gautų reikalingą informaciją, o grįžę jaustųsi saugūs ir galėtų prisidėti prie šalies gerovės“, – teigė Užsienio reikalų ministerijos Grįžimo į Lietuvą skyriaus vedėjas Tadas Kubilius.
Lietuvos diplomatinėmis pastangomis iš politinės ir ekonominės krizės krečiamos Venesuelos į Lietuvą iš viso persikėlė 136 lietuvių kilmės asmenys ir jų šeimų nariai. Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijoje organizavo kiekvieno perkeliamo asmens kelionę iš Venesuelos iki Vilniaus. Šeimų integraciją Lietuvoje užtikrino Priėmimo ir integracijos agentūra, glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių socialinės paramos skyriais, Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir kitų kompetentingų institucijų atstovais.
„Lietuva – mūsų svajonių šalis. Nebūtume patikėję, kad kada nors savo tėvų ir senelių žemėje kartu švęsime Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę“, – sakė tautiečiai. Jie grįžo į Lietuvą pagal 2019 m. priimtą Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, skirtą asmenims, turintiems teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę, ir jų šeimos nariams persikelti iš humanitarinės krizės ištiktos užsienio valstybės ar jos dalies nuolat gyventi į Lietuvą. Nors teko įveikti nemažai kultūrinių skirtumų, mokytis kalbos, tvarkyti dokumentus, rasti darbą ir įsikurti naujuose namuose, optimistišką požiūrį į ateitį iš Venesuelos parsivežę lietuviai ir jų šeimos yra dėkingi už galimybę pradėti naują gyvenimą Lietuvoje.
Asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymas nuo 2019 m. užtikrina lietuvių kilmės asmenims ir jų šeimos nariams galimybę po visų patirtų sunkumų atvykti į Lietuvą ir pradėti čia gyventi, gauti pagalbą integruojantis į Lietuvos visuomenę.
Nuo 2024-ųjų veikiantis Užsienio reikalų ministerijos konsultacijų centras „Grįžtu LT“ vieno langelio principu teikia informaciją grįžtantiems, atvykstantiems ar svarstantiems apie grįžimą Lietuvos diasporos atstovams.