*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

KOPENHAGOJE VYKS TARPTAUTINIS SEMINARAS APIE RYTŲ-VAKARŲ TRANSPORTO KORIDORIŲ

Lietuvos ambasada Danijoje kartu su Danijos kelių direkcija ir Danijos transporto ekonomikos sąjunga gegužės 19 dieną Kopenhagoje rengia tarptautinį seminarą „Rytų-Vakarų transporto koridorius: jo plėtra ir ateities perspektyvos“.

Apskritojo stalo diskusijoje projekto partneriai iš Danijos, Lietuvos ir Švedijos planuoja aptarti tolesnę Rytų-Vakarų transporto koridoriaus projekto plėtrą, Lietuvos transporto sistemos svarbą bendram tarptautinių transporto koridorių tinklui. Ketina pristatyti būsimą tarptautinio Rytų-Vakarų transporto koridoriaus asociaciją. Diskusijos dalyviai ieškos būdų, kaip Danijos atstovai galėtų aktyviau dalyvauti projekte.

Rytų-Vakarų transporto koridorius – tai „žaliasis“ transporto koridorius, pirmenybę teikiantis gamtą tausojančioms transporto rūšims ir transporto priemonėms ir skatinantis plačiau naudoti modernias informacines technologijas.

Vykdant šį Lietuvai svarbų projektą būtų vystoma Klaipėdos uosto ir geležinkelių infrastruktūra, pritraukiamas didesnis krovinių srautas.

Projektą vykdo Danijos, Lietuvos, Rusijos, Švedijos ir Vokietijos transporto-logistikos įmonių, mokslo institucijų ir regioninių administracijų atstovai.

Seminarą inicijavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Susisiekimo ministerija ir Lietuvos Vyriausybės kanceliarija.