*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

KOPENHAGOJE – ŠIAURĖS IR BALTIJOS ŠALIŲ EUROPOS REIKALŲ MINISTRŲ SUSITIKIMAS

Kopenhagoje kovo 4 dieną susitiks Šiaurės ir Baltijos šalių (Danijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) Europos reikalų ministrai. Lietuvai šiame renginyje atstovaus Užsienio reikalų ministerijos sekretorius Žygimantas Pavilionis. Susitikime numatoma kalbėti apie pasaulio finansų ir ekonomikos sunkmetį, Lisabonos strategijos įgyvendinimą, Europos ekonomikos atgaivinimo planą, būsimą Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikimą.

Taip pat bus diskutuojama ir kitais aktualiais ES darbotvarkės klausimais: apie busimąjį Švedijos pirmininkavimą, Europos Sąjungos plėtrą, Lisabonos sutarties įsigaliojimo perspektyvą, numatomus ES institucinius pertvarkymus ir būsimus Europos Parlamento rinkimus.

Susitikimo dalyviai daug dėmesio skirs Baltijos jūros regiono šalių bendradarbiavimui energetikos srityje, dalyvavimui Baltijos jūros valstybių tarybos veikloje ir ES Baltijos jūros strategijos rengimui aptarti.