*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Kopenhagoje aptarti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo planai

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas spalio 19–20 dienomis Kopenhagoje dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo (Nordic Baltic Eight, NB8) valstybės sekretorių kasmetiniame susitikime, kuriame aptarti NB8 šalių bendradarbiavimo planai 2016 metams, Rytų partnerystės, energetinio saugumo politikos pasiekimai ir kiti aktualūs klausimai.

Pasak N. Germano, šiemet Šiaurės ir Baltijos valstybės įgyvendino nemažai naujų iniciatyvų, skirtų užsitikrinti bendrą šalių solidarų atsaką į iškilusius iššūkius regiono saugumo, energetikos, strateginės komunikacijos  srityse.

NB8 susitikimo metu taip pat buvo pristatyta Danijos parengta tarpinė NB8 veiklos ataskaita, kurioje apžvelgiamas Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas 2015 metais.

Penkias Šiaurės ir tris Baltijos šalis vienijantis neformalus NB8 veikia nuo 1992 m. Kasmet rengiami tiek politinio, tiek ekspertinio lygio Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetuko susitikimai. Sutikimus  organizuoja NB8 veiklą koordinuojanti valstybė. Šiemet šias funkcijas atlieka Danija, o 2016 metais NB8 veiklą koordinuos Latvija.