*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

KONSULTACIJOSE ULAN BATORE APTARTAS LIETUVOS IR MONGOLIJOS BENDRADARBIAVIMAS

Lietuvos užsienio reikalų viceministro Šarūno Adomavičiaus ir Mongolijos užsienio reikalų viceministro Bayarbaataro Boloro konsultacijose Ulan Batore birželio 15 dieną aptarti svarbiausi dvišalių politinių ir ekonominių santykių aspektai, bendradarbiavimas ekonomikos, transporto, mokslo, kultūros, švietimo ir atsinaujinančios energetikos srityse.

Š.Adomavičius perdavė Lietuvos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio kvietimą Mongolijos užsienio reikalų ministrui apsilankyti Lietuvoje ir pasiūlė surengti Mongolijos verslo misiją į Lietuvą. Taip būtų pažymėta Lietuvos ir Mongolijos diplomatinių santykių užmezgimo 20 metų sukaktis.

Mongolijos delegacija konsultacijose parodė ypatingą susidomėjimą bendradarbiauti transporto srityje ir aktyviai dalyvauti Azijos ir Europos susitikimo (ASEM) dialoge transporto klausimais, kurį 2009 metais inicijavo Lietuva.

Mongolijos užsienio reikalų viceministras pakvietė Lietuvos verslininkus investuoti Mongolijoje.

Š.Adomavičius pristatė Lietuvos pirmininkavimo Demokratijų bendrijai patirtį ir įgyvendintas iniciatyvas. Pirmininkavimą šiai organizacijai iš Lietuvos 2011 metų liepą perims Mongolija.

Šios šalies pareigūnus taip pat domino Lietuvos pirmininkavimo Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijai 2011 metais prioritetai ir planai.

Mongolija, pradėjusi derybas su Europos Sąjunga dėl Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo, norėtų konsultuotis su Lietuva, turinčią plačią derybų su Europos Sąjunga patirtį.

Š.Adomavičius birželio 14 dieną Ulan Batore atidarė Lietuvos garbės konsulo Mongolijoje Chinbato Khorolsureno vadovaujamą konsulatą.