*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

KONFERENCIJOJE IZRAELYJE PRISTATYTA HOLOKAUSTO AUKOMIS TAPUSIŲ LIETUVOS GYVENTOJŲ ATMINIMO METŲ PROGRAMA

Lietuvos ambasadorius Izraelyje Darius Degutis lapkričio 24 dieną Jeruzalės koledže „Efrata“ vykusioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje paminėti Lietuvos žydų tragedijos 70 metų sukaktį, pristatė Lietuvoje vykdomą Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metų programą.

D.Degutis konferencijos dalyvius supažindino su Lietuvos Vyriausybės nuveiktais darbais saugojant ir puoselėjant žydų kultūrą, istoriją ir religinį paveldą.

Ambasadorius apžvelgė sėkmingai plėtojamą Lietuvos ir Izraelio partnerystę, bendradarbiavimo ekonomikos, kultūros, turizmo ir kitose srityse pasiekimus.

Konferencijoje dalyvavęs Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas Šarūnas Liekis pranešime „Lietuvos istoriografija ir Holokaustas“ pabrėžė konstruktyvų dvišalį akademinį bendradarbiavimą, tarpinstitucinį dialogą bei sėkmingas abiejų šalių mokslininkų pastangas analizuoti ir įvertinti Holokaustą.

Lietuvos Seimas 2011-uosius yra paskelbęs Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais.