*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

KARALIAUČIUJE PAMINĖTA BALTIJOS KELIO DVIDEŠIMTMEČIO SUKAKTIS

Lietuvos generalinis konsulatas Kaliningrade rugpjūčio 20 dieną kartu su Latvijos konsuline įstaiga Kaliningrade surengė Baltijos kelio dvidešimtmečio minėjimą.

Susirinkusius lietuvių ir latvių bendruomenių narius, užsienio valstybių diplomatus pasveikino Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclavas Stankevičius ir Latvijos kanceliarijos Kaliningrade laikina vadovė Iluta Čečinia.

Renginio pradžioje, kaip ir prieš 20 metų, nuskambėjo trijų Baltijos valstybių atstovų atliekama daina „Bunda jau Baltija – Atmostas Baltija -  Argake Baltimaad“ lietuvių, latvių ir estų kalbomis.

Lietuvos televizijos archyviniai kadrai iš Baltijos kelio ir daina „Pabudome ir kelkimės“ daugelį iš susirinkusiųjų perkėlė į tautinio atgimimo ir nepriklausomybės atgavimo laikus.

Latvijos kanceliarijos Kaliningrade vadovė I.Čečinia pristatė virtualią Latvijos užsienio reikalų ministerijos kartu su Tautos fronto muziejumi parengtą nuotraukų parodą „Baltijos keliui – 20“.

Karaliaučiaus srities lietuvių moterų ansamblis „Gabija“ ir vyrų ansamblis „Penkie vaikia“ atliko lietuvių patriotines dainas, o ilgametė Kaliningrado ketvirtosios mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Rūta Leonova perskaitė šiai sukakčiai paminėti parašytą savo kūrybos eilėraštį.