KANADOJE PAŽYMĖTAS NATO 60 METŲ JUBILIEJUS
Lietuva ir kitų 11 Vidurio Rytų Europos NATO šalių ir Kanados NATO Parlamentinė Asamblėja Parlamento rūmuose Otavoje kovo 5 dieną paminėjo Aljanso 60-metų jubiliejų.
Ta proga buvo prisimintas Lietuvos, Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Rumunijos, Slovakijos ir Slovėnijos narystės penkmetis, Čekijos, Lenkijos ir Vengrijos 10-metis ir artėjanti Albanijos ir Kroatijos visateisė narystė.
Į Parlamento salę susirinko keli šimtai svečių, daugiausia Kanados parlamentarai, aukšti užsienio reikalų ir krašto apsaugos pareigūnai, Otavoje reziduojantys ambasadoriai, žiniasklaidos ir NATO šalių bendruomenių atstovai.
Susirinkusiuosius pasveikino Kanados NATO Parlamentinės asociacijos vadovas parlamentaras Leonas Benoitas, 12 NATO šalių vardu – dekanas Lenkijos ambasadorius Piotras Ogrodzinski, Kanados kariuomenės štabo vadas generolas. Andrew Leslie ir Kanados Premjero įgaliotasis atstovas Viešojo saugumo ministras Peteris van Loanas.
Jubiliejaus proga dvylika Vidurio Rytų Europos NATO ambasadorių laišku padėkojo Kanados premjerui Stephenui Harperiui už tai, kad Kanada viena iš pirmųjų ratifikavo naujųjų narių prisijungimo protokolus.
„Dvylika Vidurio Rytų Europos NATO šalių džiaugėsi galėdamos bendromis jėgomis ir kartu su Kanados atstovais paminėti mums ir Kanadai svarbų jubiliejų. Kalbėtojai įvertino NATO plėtros svarbą ir naujųjų narių svarų indėlį į Aljanso veiklą. Pagerbėme mūsų saugumą užtikrinančią organizaciją ir ypač tuos, kurie žuvo gindami mūsų ir kitų saugumą“, – pažymėjo ambasadorė Kanadoje Gintė Damušytė, pirmoji Lietuvos nuolatinė atstovė NATO.