*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje Lietuva išreiškė paramą Ukrainos taikos formulės principams

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje Lietuva išreiškė paramą Ukrainos taikos formulės principams

Birželio 18 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje dėl birželio 15–16 dienomis įvykusios Ukrainos taikos konferencijos sprendimų ir humanitarinės situacijos Ukrainoje Baltijos valstybių vardu kalbėjęs Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas išsakė palaikymą Ukrainos taikos formulės principams.

„Baltijos valstybės visiškai remia Ukrainos taikos formulės principus. 2023 m. vasarį JT Generalinės Asamblėjos 141 balsų dauguma priimta rezoliucija dėl „JT Chartijos principų, grindžiančių visapusišką, tvarią ir teisingą taiką Ukrainoje“ aiškiai nurodo, kad taika gali būti pasiekta tik visiškai užtikrinant Ukrainos suverenumo, teritorinio vientisumo principus. Mes taip pat griežtai smerkiame Rusijos neteisėtas hibridines veikas prieš kaimynines šalis, taip pat ir Baltijos jūros regione, naudojant padegimus, GPS signalų blokavimą, dezinformaciją ir kitas neteisėtas priemones“, – sakė ambasadorius R. Paulauskas.

Baltijos valstybės taip pat remia priimtus sprendimus, Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) veiklą siekiant užtikrinti Rusijos užimtos Ukrainos atominės elektrinės Zaporožėje saugą, reikalaus Rusijos atsakomybės už agresiją, žalos atlyginimo ir teisingumo agresijos aukoms, kaltųjų už vykdomus karo teisės ir žmogaus teisių pažeidimus nubaudimo.

Posėdyje kalbėjusios Saugumo Tarybos narės smerkė Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, ragino nedelsiant ją nutraukti ir išvesti visas savo pajėgas iš Ukrainos teritorijos.