*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

JUNGTINĖSE TAUTOSE PAMINĖTOS ANTROJO PASAULINIO KARO PABAIGOS METINĖS

Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke gegužės 6 dieną surengtas specialus iškilmingas renginys, skirtas Antrojo pasaulinio karo pabaigos 65-osioms metinėms paminėti, kuriame Lietuvos vardu kalbėjo Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Dalius Čekuolis.

„Su gilia pagarba ir liūdesiu lenkiame galvas prieš visas Antrojo pasaulinio karo aukas ir dar kartą reiškiame nuoširdų dėkingumą tiems, kurie kovojo su agresija, okupacija, diktatūra ir priespauda“, – ceremonijoje sakė D.Čekuolis.

Jis priminė, kad kol dalis Europos ir pasaulio šventė išsilaisvinimą iš mirtinų nacizmo gniaužtų, Lietuva pateko į kito totalitarinio režimo – Sovietų Sąjungos – priespaudą.

Ambasadorius pabrėžė susitaikymo, pagrįsto atviru ir objektyviu istorijos vertinimu, svarbą. Kaip neišvengiamą šio proceso dalį jis akcentavo būtinybę padaryti prieinamus visus istorinius ir politinius archyvus, kurie leistų tinkamai tarptautiniu lygiu įvertinti nacistinio ir stalinistinio totalitarinių režimų vykdytus nusikaltimus.

„Tikime, kad totalitarinių režimų įvykdyti nusikaltimai bus mūsų visų kolektyvinės atminties dalimi“, – kalbėjo Lietuvos atstovas.

Anot jo, Antrojo pasaulinio karo aukų atminimas turi mus visus skatinti padvigubinti savo pastangas siekiant užtikrinti laisvę, taiką, saugumą ir demokratiją mums visiems.

Specialiajame renginyje taip pat dalyvavo ir kalbėjo JT Generalinis Sekretorius Banas Ki-moonas, pasisakė trisdešimties valstybių delegacijų atstovai.

Bendrą pareiškimą Europos Sąjungos vardu perskaitė ES Tarybai pirmininkaujančios Ispanijos nuolatinis atstovas JT Juanas Antonio Yanez-Barnuevo.