*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

JERUZALĖJE PAGERBTAS GENOCIDO AUKŲ ATMINIMAS

Lietuvos ambasada Izraelyje rugsėjo 22 dieną kartu su Izraelio Vilniaus žydų asociacija „Beit Vilna“ Jad Vašemo (Yad Vashem) memoriale Jeruzalėje surengė Lietuvos žydų genocido dienos minėjimą.

Lietuvos ambasadorius Izraelyje Darius Degutis pagerbė Antrojo pasaulinio karo metų genocido aukų atminimą ir Jad Vašemo memorialo Atminties salėje padėjo vainiką.

Žuvusiųjų atminimo ceremonijoje kalbėjo Izraelio viešosios diplomatijos ir diasporos ministras Yuli Edelsteinas, ambasadorius D.Degutis, Jad Vašemo generalinis direktorius Nathanas Eitamas,  Vilniaus žydų asociacijos pirmininkas Michaelis Shemiavitzas.

Izraelio ministras prisiminė rugpjūčio mėnesį Vilniuje vykusius susitikimus su Lietuvos Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi ir kitais pareigūnais, įvertino Lietuvos pastangas spręsti Lietuvos žydų bendruomenei aktualius klausimus.

Jad Vašemo tarptautinio Holokausto tyrinėjimo instituto darbuotoja dr. Lea Prais skaitė pranešimą „Vilniaus getas – kitokia perspektyva“. Renginyje skambėjo litvakų choro „Vilnius“ atliekamos dainos prieškario Lietuvos žydų jidiš kalba.