*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

JAV LIETUVIŲ BAŽNYČIA ŠVENTĖ ŠIMTO METŲ JUBILIEJŲ

Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas spalio 17 dieną perdavė Lietuvos užsienio reikalų ministro Audronio Ažubalio sveikinimą tautiečiams, susirinkusiems paminėti 100-ąsias Naujojo Džersio valstijoje, Elizabeth mieste esančios lietuviškos šv.Petro ir Povilo bažnyčios metines.

„Šiandien iškilmingai minite mūsų protėvių ryžtą, susitelkimą ir stiprybę. Ši šventovė – tai ir bendruomenės šerdis, dvasios ir lietuviškosios savasties namai , o jos pastatymas – vienybės ir benduomeniškumo išraiška“, - sakoma ministro sveikinime.

Iškilmingas mišias aukojo Naujojo Džersio vyskupas Dominicas Morconi, bažnyčios klebonas Krzysztofas Szczotka ir kiti kunigai.

1910 metais statyta gotikinio stiliaus Šv. Petro ir Povilo bažnyčia Elizabeth mieste - svarbus lietuvių bendruomenės, kurios pirmieji nariai atsikėlė į Elizabeth apylinkes dar 1878 metais, centras. Iki šiol bažnyčioje aukojamos mišios lietuvių kalba, prie bažnyčios veikia lituanistinė dr. Vinco Kudirkos mokykla, parapijos vaikų choras.