*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

JAV ILINOJAUS VALSTIJOS CICERO MIESTE SURENGTA LIETUVOS VĖLIAVOS PAKĖLIMO CEREMONIJA

Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Arvydas Daunoravičius vasario 10 dieną dalyvavo Lietuvos vėliavos pakėlimo prie Sisero miesto JAV Ilinojaus valstijoje rotušės ceremonijoje. Iškilmėse, skirtose Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, dalyvavo Sisero meras Ramiro Gonzales, JAV Lietuvių bendruomenės Sisero apylinkės pirmininkas Mindaugas Baukus ir Vidurio Vakarų apygardos pirmininkė Aušrelė Skalaitė, Amerikos lietuvių tarybos Sisero skyriaus pirmininkas Stasys Dubauskas, Sisero miesto tarybos nariai, lietuviai. Vėliavą iškėlė Sisero jūrų šaulių kuopa. Ceremonijoje perskaitytoje Sisero miesto rezoliucijoje minima turtinga Lietuvos istorija, jos okupacijos skausmai ir tautos valia 1990 metais atkurta Lietuvos nepriklausomybė, pabrėžtas kelių kartų lietuvių indėlis į Sisero miesto plėtrą. Rezoliucijoje 2005 metų vasario 10 diena yra skelbiama Amerikos lietuvių diena Sisere ir kad Lietuvos valstybės vėliava rotušės aikštėje plevėsuos vasario 10-17 dienomis. A.Daunoravičius sveikinimo kalboje apžvelgė Lietuvos kelią link narystės Europos Sąjungoje ir NATO, pasidžiaugė gražiu bei turiningu lietuvių ir Sisero miesto administracijos bendradarbiavimu. Lietuvos vėliava prie Sisero rotušės Vasario 16-osios proga kasmet keliama jau daugiau kaip 50 metų. Pirmieji lietuviai prie vakarinio Čikagos pakraščio esančiame Sisere pradėjo kurtis XIX amžiaus pabaigoje, 1911 metais jame įkurta lietuvių parapija, 1925 metais pastatyta Švento Antano bažnyčia.