Japonijos imperatoriaus sosto įpėdinis karūnuotasis princas Naruhito sausio 29 dieną apsilankė “Tokyo Opera City” salėje vykusiame Sauliaus Sondeckio vadovaujamo Lietuvos kamerinio orkestro turo Japonijoje baigiamajame koncerte.
Lietuvos ambasadoriaus Japonijoje Algirdo Kudzio kvietimu į pilną 1700 žiūrovų talpinančią salę atvykęs nedažnai tokio pobūdžio renginiuose besilankantis karūnuotasis princas neslėpė džiaugsmo, klausydamasis Lietuvos kamerinio orkestro kartu su garsiu japonų obojininku Fumijaki Mijamoto atliekamų pasaulio klasikų kūrinių.
Po renginio vykusiame pokalbyje su muzikantais ir Japonijoje dirbančiais Lietuvos diplomatais princas Naruhito teigė, kad Japonijos imperatoriškoje šeimoje Lietuva žinoma kaip ypač kultūrą puoselėjanti šalis.
Karūnuotasis princas, pats grojantis keliais muzikos instrumentais, pagyrė Lietuvos muzikantų meistriškumą.
Didelę tarptautinių koncertų patirtį turintys Lietuvos kamerinio orkestro muzikantai padėkojo imperatoriškosios šeimos nariui už apsilankymą koncerte ir pasidžiaugė išskirtinai šiltu Japonijos publikos priėmimu.
Per viešnagę Japonijoje S.Sondeckio vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras taip pat surengė pasirodymus Osakoje, Jokohamoje ir Kudžyje. Turą organizavusi agentūra “Japan Arts” orkestrą pakvietė atvykti koncertuoti Japonijoje ir 2006 metų sausį.