*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Japonijoje – „Muzikinė dedikacija Čiurlioniui. Lietuvos meno mūša Japonijos jūros pakrantėje“

Spalio 1 d. Kanadzavoje įvyko vienas iš trijų svarbiausių M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių renginių Japonijoje šiais metais – lietuvių ir japonų atlikėjų koncertas „Muzikinė dedikacija Čiurlioniui. Lietuvos meno mūša Japonijos jūros pakrantėje“.

Koncerto meno vadovės, smuikininkės Žydrės Ovsiukaitės sudarytoje programoje skambėjo lietuvių kompozitorių kamerinė ir orkestrinė muzika  –  M.K. Čiurlionio simfoninės poemos „Jūra“ fragmentas, harmonizuotos lietuvių liaudies dainos, kurių aranžuotes specialiai šiam koncertui sukūrė japonų džiazo pianistas ir kompozitorius Džiunja Fukumotas. Programoje taip pat atlikti Ž. Martinaitytės, V. Germanavičiaus, B. Kutavičiaus, R. Šerkšnytės, E. Balsio, N. Galiamovos kūriniai.

Sveikindamas susirinkusiuosius, Lietuvos ambasadorius Aurelijus Zykas padėkojo japonų muzikos profesionalams, organizacijoms ir savanoriams, kurie ištisus metus gilinosi į M. K. Čiurlionio kūrybą, siekdami jos paslaptis perteikti kuo platesnei japonų auditorijai.

Koncerte dalyvavo žymūs japonų jaunosios kartos solistai ir kamerinės muzikos atlikėjai, tarptautinių konkursų laureatai, seniausio Japonijoje kamerinio orkestro „Orchestra Ensemble Kanazawa“ artistai, dirigavo maestro Juki Urabė. Vokalinius kūrinius lietuvių kalba atliko „Orchestra Ensemble Kanazawa“ artistų vaikų choras „Angels“, vadovaujamas Šidzu Šimidzu.

Koncerto metu eksponuotos M.K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos ir čiurlioniados leidinių paroda, suteikusios japonų auditorijai galimybę giliau susipažinti su daugialype menininko kūryba.