JAPONIJOJE KONCERTINĮ TURĄ BAIGĖ RŪTA IR ZBIGNEVAS IBELHAUPTAI
Tokijuje rugpjūčio 24 dieną Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų Rūtos ir Zbignevo Ibelhauptų fortepijoninės muzikos rečitaliu buvo paminėtas Lietuvos tūkstantmetis.
Į koncertą susirinko muzikos mylėtojai, kultūros sričių žmonės, akademikai, diplomatai, verslininkai ir žiniasklaidos atstovai.
Pristatydama renginį Lietuvos laikinoji reikalų patikėtinė Japonijoje Birutė Abraitienė priminė sudėtingą Lietuvos tūkstantmečio istoriją, kelią į nepriklausomybę, dainuojančios revoliucijos apogėjų – Baltijos kelią.
Lietuvių kompozitorių kūrybą pasaulyje propaguojantys pianistai koncertą pradėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfonine poema „Miške“, aranžuota Jono Aleksos, vėliau skambėjo japonų kompozitoriaus Atsuhiko Gondai „Šešiasdešimt devyni“, Gintaro Sodeikos „Tono ontologija“ Nr. 2 dviem fortepijonams, Sergejaus Rachmaninovo ir Manuelio Infante kūriniai. Lietuvių kompozitorių kūriniai sulaukė išskirtinio publikos dėmesio.
Rečitaliu Tokijuje pianistų duetas baigė savo pirmąjį koncertų turą Japonijoje. Rūta ir Zbignevas Ibelhauptai koncertavo „Lietuvos dienų“ Mijadzakyje metu ir Kudžio mieste, minint partnerystės su Klaipėda dvidešimtmetį.
Lietuvos pianistų koncertinę kelionę padėjo surengti „EU-Japan Fest“ Japonijos komitetas, Mijadzaki tarptautinis jaunimo muzikos festivalis, Kudžio miesto savivaldybė, rėmė Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos kultūros rėmimo fondas.