JAPONIJA TEIKIA PARAMĄ LIETUVOS VALSTYBINIAM SIMFONINIAM ORKESTRUI
Vilniaus kongresų rūmuose sausio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Algimantas Rimkūnas ir Japonijos ambasadorius Lietuvai Gotaro Ogava apsikeitė notomis, patvirtinančiomis Japonijos Vyriausybės skiriamą paramą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui.
Japonijos Vyriausybė skiria 43,8 mln. jenų (1,08 mln. litų) Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui muzikos instrumentams įsigyti.
„Ši Japonijos dovana suteiks galimybę įsigyti naujų muzikos instrumentų, kurie orkestro atliekamai muzikai suteiks dar išraiškingesnių, dar spalvingesnių tonų“, – dėkodamas už nuolat teikiamą paramą Lietuvos kultūros įstaigoms sakė Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius.
Tai jau devintoji Japonijos Vyriausybės skirta parama Lietuvos kultūrai. 1997 metais Japonijos Vyriausybė skyrė paramą Nacionaliniam Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejui, 1999 metais – Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai, 2000 metais – Vilniaus universiteto Orientalistikos centrui, 2001 metais – Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Japonų kalbos centrui, 2002 metais – Lietuvos muzikos akademijai, 2003 metais – Lietuvos nacionaliniam muziejui, 2004 metais – Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui, 2005 metais – Lietuvos dailės muziejui.