IZRAELYJE SKAMBĖJO XX AMŽIAUS PRADŽIOS ROMANTINĖ MUZIKA
Tel Avivo Felicjos Blumental muzikos centre birželio 17 dieną vyko dviejų iškilių Lietuvoje gimusių atlikėjų Dr. Zecharia Plavino (pianinas) ir prof. Raimondo Butvilo (smuikas) koncertas.
Koncerte skambėjo XX a. pradžios romantinė muzika, sukurta kompozitorių, gyvenusių ir kūrusių šalyse prie Baltijos jūros, – Kazimiero Viktoro Banaičio, Ruedo Langaardo, Ernesto Blocho ir Johanneso Brahmso.
Atlikėjai trumpai pristatė kompozitorius ir koncerte atliekamus kūrinius.
Z.Plavin – Jeruzalės muzikos ir šokių akademijos dėstytojas, daugelyje pasaulio šalių koncertavęs atlikėjas ir muzikologas. R.Butvila – Venesuelos Karakaso universiteto Emilio Friedmano konservatorijos profesorius. Abu atlikėjai yra įvairių tarptautinių konkursų dalyviai ir laureatai.
Birželio 22 dieną Z.Plavin ir R.Butvila atliks tą pačią koncertinę programą Jeruzalės teatro Henry Crown salėje, koncertas bus tiesiogiai transliuojamas per radiją.
Koncertus padėjo surengti Lietuvos ambasada Izraelyje.