Įvyko Lietuvos ekonominių atstovų užsienyje metinis suvažiavimas
Gegužės 12–16 dienomis vyko Lietuvos diplomatų, atliekančių ekonomines funkcijas diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje, ir specialiųjų atašė metinė konferencija.
Užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys, sveikindamas Vilniuje susirinkusius Lietuvos ekonominius atstovus užsienyje, pastebėjo, kad tai yra graži ir prasminga tradicija, suteikianti progą atsinaujinti žinias apie Lietuvos ekonominius pasiekimus ir vertės pasiūlymus, pasidalinti gerosiomis praktikomis bei aptarti iškylančius iššūkius ir jų sprendimo būdus.
„Ekonominė diplomatija išlieka itin svarbia Užsienio reikalų ministerijos veiklos sritimi. Jos reikšmė, o taip pat ir indėlis į šalies saugumą, dar labiau išaugo šiomis neapibrėžtomis geopolitinėmis sąlygomis“, – pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas, pristatydamas naujosios Vyriausybės prioritetus ir uždavinius Lietuvos ekonominių interesų atstovavimo srityje.
Savaitę trukusios konferencijos metu Lietuvos diplomatai ir komercijos, žemės ūkio, muitinės bei transporto atašė kartu su Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos, Susisiekimo, Žemės ūkio bei Krašto apsaugos ministerijų, kitų valstybės įstaigų ir verslo atstovais aptarė aktualius ekonominės diplomatijos veiklos, eksporto skatinimo, užsienio investicijų pritraukimo, energetinio saugumo, rizikų ir grėsmių šalies ekonominiam saugumui bei ES taikomų ribojamųjų priemonių įgyvendinimo klausimus.
Kartu su VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ ir Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija konferencijos dalyviams buvo organizuotas renginys Birštone, skirtas susipažinti su nauja Lietuvos atvykstamojo turizmo kryptimi – sveikatinimosi turizmu, o su VšĮ „Inovacijų agentūra“ – Lietuvos biotechnologijų įmonių pasiekimų pristatymai. Be to, kartu su didžiausių energetikos įmonių vadovais buvo aptarti Lietuvos energetikos sektoriaus vystymosi planai. Bendradarbiaujant su VšĮ „Ekoagros“ filialu „Litfood“ taip pat buvo sudarytos galimybės asocijuotų verslo struktūrų ir įmonių atstovams susitikti su diplomatais ir individualiai aptarti konkrečių rinkų atvėrimo klausimus.
Šiuo metu 57-iose diplomatinėse ir prekybos atstovybėse bei konsulinėse įstaigose dirba 96 ekonominiai atstovai – ekonomines funkcijas vykdantys diplomatai ir kitų valstybės institucijų deleguoti specialieji atašė.