ITALIJOS ŠV. MARTYNO INSTITUTAS BENDRADARBIAUDAMAS SU AMBASADA ROMOJE UŽ DONORYSTĖS SKATINIMĄ APDOVANOS LIETUVOS ATSTOVĘ
Florencijoje gruodžio 3 dieną Šv. Martyno skydų institutas, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Italijoje ir garbės konsulatu už pagalbą kraujo vėžiu sergantiems ligoniams ir jų artimiesiems bei nuopelnus skatinant kraujo ir kaulų čiulpų donorystę Lietuvoje pirmą kartą Šv. Martyno bronzos skydu apdovanos Lietuvos atstovę Dalią Bielskytę.
Šv. Martyno skydų instituto ir Florencijos miesto kasmetiniame apdovanojimų renginyje Šv. Martyno sidabro ir bronzos skydai tradiciškai teikiami žmonijai nusipelniusiems asmenims, kurie, kaip ir Šv. Martynas, savo veikloje siekia dalintis su tais, kuriems to labiausiai reikia.
D.Bielskytė yra kraujo vėžiu sergančių ligonių bendrijos „Kraujas“ pirmininkė.
Šv. Martyno sidabro ir bronzos skydai taip pat įteikti Italijos, JAV, Nikaragvos, Benino ir Bangladešo atstovams bei organizacijoms.
Remiantis ilgametėmis apdovanojimų ceremonijos tradicijomis, skirtingų šalių menininkai kasmet kuria renginiui skirtą meno kūrinį Šv. Martyno tema, kuris laikomas pagrindiniu apdovanojimų ceremonijos simboliu. Šiais metais lietuvišką Šv. Martyną sukūrė ir institutui padovanojo lietuvių dailininkas Marius Jonutis. Menininkas savo kūrinį pristatys apdovanojimų ceremonijos metu.
1983 m. Florencijoje įkurtas Šv. Martyno skydų institutas siekia padėti nuo stichinių nelaimių nukentėjusiems žmonėms, teikia humanitarinę pagalbą, skatina solidarumą apdovanodamas aktyviausius ir labiausiai humanitarinėje veikloje pasižymėjusius asmenis ar organizacijas.