ITALIJOJE VYKS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOS REMIAMI LIETUVOS MUZIKOS MOKYKLŲ AUKLĖTINIŲ PASIRODYMAI
Romoje ir L‘Akviloje lapkričio 4-5 dienomis rengiami Lietuvos užsienio reikalų ministerijos remiami įvairių Lietuvos muzikos mokyklų auklėtinių koncertai, kurių metu 18 jaunųjų muzikantų atliks Johano Sebastiano Bacho, Volfgango Amadėjaus Mocarto, Franco Listo, Georgo Frydricho Hendelio ir kitų įžymių kompozitorių kūrinius.
Šie renginiai vyks kaip mokomojo projekto ir tarptautinio jaunimo muzikos festivalio-konkurso „Su muzika per Europą. Lietuva-Italija 2011“ tęsinys. Šiuo projektu, kuriame dalyvauja apie 50 mokinių bei studentų iš įvairių Lietuvos muzikinio lavinimo įstaigų, siekiama gilinti kultūrinį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Italijos muzikos, meno mokyklų, gimnazijų, konservatorijų, supažindinti jaunuosius atlikėjus ir klausytojus su lietuvių bei italų kompozitorių kūryba, ugdyti moksleivių meninius įgūdžius, atskleisti jaunųjų talentų gebėjimus, dalintis pedagogine patirtimi.
Projektas jungia visų grandžių muzikinio lavinimo įstaigas nuo muzikos mokyklų iki Lietuvos muzikos ir teatro akademijos.
Renginiuose Romoje ir L’Akviloje pasirodys birželio 11-13 d. Vilniuje surengto festivalio-konkurso etapo nugalėtojai. Koncertai vyks lapkričio 4 d. Romos Antonio Maria Gianellio instituto teatro salėje ir lapkričio 5 d. L'Akvilos Alfredo Casellos konservatorijoje.
Projektą rengia Lietuvos ambasada Italijoje, VšĮ „Musica vitale“ ir Popiežiškoji lietuvių Šv. Kazimiero kolegija Romoje. Renginio partneriai: Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija, VšĮ „Vilniaus rotušė“, Vilniaus memorialinis kultūros centras „M.K.Čiurlionio namai“, Romos Antonio Maria Gianellio institutas, L‘Akvilos Alfredo Casellos konservatorija.