*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

IEŠKOMA LIETUVOS SANTYKIŲ SU KUVEITU AKTYVINIMO KELIŲ

Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė lapkričio 16 dieną Vilniuje su naujai akredituotu Kuveito ambasadoriumi Lietuvai Musaed Al – Haroun aptarė galimybes plėsti dvišalius ekonominius santykius, bendradarbiavimą švietimo ir mokslo srityje, keistis žiniomis bei ekspertize regiono problematikos klausimais. Viceministrė pažymėjo, kad būtina aktyvinti Lietuvos ir Kuveito dvišalius santykius, nes valstybės būdamos panašios savo dydžiu ir gyventojų skaičiumi, turi daug potencialo plėtoti abipusiai naudingus dvišalius ryšius.

Kuveitas artimiausiais metais ruošiasi įgyvendinti plačią infrastruktūrinę programą, pagal kurią numatoma steigti sveikatos centrus, mokyklas, tiesti kelius. Joje kviečiamos dalyvauti ir Lietuvos įmonės. Kuveitą tai pat domina Lietuvos žemės ūkio produktų importas, bendradarbiavimas informacinių technologijų, inovacijų srityse.

Kuveito ambasadorius Lietuvai reziduoja Berlyne. Jis į Vilnių atvyko įteikti skiriamųjų raštų Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Lietuva ir Kuveitas diplomatinius santykius užmezgė 1994 metų balandžio 5 dieną.