IEŠKOMA BŪDŲ GERIAU GINTI LIETUVOS VERSLO INTERESUS
Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas balandžio 30 dieną dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Europos Sąjungos išorės prekybos politika ir Lietuvos pozicijos: grėsmės ir galimybės Lietuvos pramonei“, kurioje su stambiausių Lietuvos eksportuotojų vadovais aptarė Lietuvos galimybes daryti įtaką ES išorės prekybos politikai.
Ministras V.Ušackas pristatė Lietuvos Vyriausybės programines nuostatas ir prekybos politikos formavimo procesą ir jo ypatumus.
„Lietuvos ekonomika yra viena atviriausių pasaulyje. Užsienio prekybos apyvartos ir bendrojo vidaus produkto santykis (116 proc.) rodo, kad užsienio prekyba yra labai svarbi Lietuvos ekonomikai. Todėl Lietuva privalo išlikti laisvosios rinkos ir laisvosios prekybos advokatė“, – sakė ministras V.Ušackas.
Ministras V.Ušackas pabrėžė, kad siekiant apginti šalies verslo interesus ir pasinaudoti visomis narystės ES galimybėmis, reikia atverti trečiųjų šalių rinkas Lietuvos prekių ir paslaugų eksportuotojams, užtikrinti, kad partneriai laikytųsi prisiimtų įsipareigojimų ir siekti, kad prekyba būtų iš tikrųjų laisva.
„Negalime toleruoti valstybės kišimosi į ekonomiką – subsidijų ir nevienodais principais grindžiamos energetinių išteklių kainodaros. Mes nesitaikstysime su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais ir nepagrįstais netarifiniais barjerais“, – akcentavo ministras.
Eksportuotojų atstovai palankiai įvertino ministro pristatytas prekybos politikos gaires ir buvo susitarta panašius susitikimus rengti bent kartą per pusę metų.