Į NATO oro policijos misiją Šiauliuose išlydėti Ispanijos kariai
Balandžio 26 dieną Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Lyra Puišytė-Bostroem netoli Albasetės miesto esančioje Ispanijos karinių oro pajėgų bazėje „Los Llanos“ išlydėjo Ispanijos karius į aviacijos bazę Šiauliuose, kur jie perims NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.
Tai jau aštuntas kartas nuo 2004 metų ir antras kartas per pastaruosius 12 mėnesių, kai Ispanijos naikintuvai „Eurofighter Typhoon“ saugos Baltijos šalių oro erdvę.
Apsilankiusi oro pajėgų bazėje ambasadorė pasidžiaugė stipriu Lietuvos ir Ispanijos kariuomenių bendradarbiavimu bei padėkojo Ispanijai už ilgalaikį indėlį į Baltijos oro policijos misiją. Ambasadorė pažymėjo, kad aktyvus Ispanijos oro pajėgų dalyvavimas NATO, demonstruoja tvirtą Aljanso ryžtą ginti savo sąjungininkus.
Karių išlydėjimo į Lietuvą ceremonijoje taip pat dalyvavo Albasetės miesto meras V. Casañas, Ispanijos oro pajėgų vadas, generolas leitenentas C. Simónas Lópezas, vyriausybės atstovas M. Espinosa bei Albasetės oro bazės „Los Llanos“ vadas, pulkininkas E. Belmonte Jiménezas.