Į AFGANISTANĄ VYKSTANTYS LIETUVOS KARIAI GALĖS NAUDOTIS UZBEKISTANO INFRASTRUKTŪRA
Taškente viešintis Užsienio reikalų ministerijos sekretorius Laimonas Talat-Kelpša sausio 17 dieną pasirašė Lietuvos ir Uzbekistano užsienio reikalų ministerijų konsultacijų protokolą, kuriuo iš esmės susitariama dėl galimybės Lietuvos kariams, vykstantiems į misiją Afganistane, naudotis Uzbekistano teritorijoje esančiais oro uostais. Lietuvos kariai šią teisę įgis atlikus būtinas ratifikavimo procedūras.
Susitikimuose su Uzbekistano pareigūnais taip pat aptarta Lietuvos užsienio reikalų ministro apsilankymo šioje šalyje galimybė, dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo energetikos, transporto ir žemės ūkio srityse klausimai. Nemažai dėmesio skirta Europos Sąjungos ir Uzbekistano santykiams ir po Andižano įvykių susidariusiai padėčiai aptarti.
Uzbekistano užsienio reikalų ministrui Vladimirui Norovui L.Talat-Kelpša perdavė Lietuvos užsienio reikalų ministro P.Vaitiekūno laišką, kuriuo prašoma paramos Lietuvos kandidatūrai į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininko postą 2010 metais.