HELSINKYJE – LIETUVOS VARDO TŪKSTANTMEČIUI SKIRTA LIETUVIŲ MENININKŲ PARODA
Helsinkio tarptautiniame kultūros centre „Caisa“ balandžio 2 dieną atidaryta dvylikos lietuvių menininkų paroda „Tarp taško ir daugtaškio“, skirta Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui.
Parodą atidarė Lietuvos ambasadorė Suomijoje Halina Kobeckaitė.
„Eksponuojamų darbų kūrėjai, atstovaujantys prieš dvidešimtį metų susiformavusiai menininkų kartai, atskleidė naują puslapį Lietuvos mene, kurio unikali nacionalinė estetika persipina su profesionalaus Europos meno tradicijomis, todėl parodos lankytojai ras daug sąsajų su tos pačios Suomijos menininkų kartos grafikos darbais“, – parodos atidaryme susirinkusiems diplomatams, Suomijos lietuvių bendruomenės atstovams ir lietuviško meno gerbėjams sakė ambasadorė H.Kobeckaitė.
Parodoje eksponuojama apie šešiasdešimt garsių lietuvių menininkų Irmos Balakauskaitės, Arūno Gelūno, Eglės Kuckaitės, Lidos Dubauskienės, Evaldo Mikalauskio, Rolando Rimkūno, Birutės Zokaitytės, Egidijaus Rudinsko, Eglės Vertelkaitės, Gedimino Akstino, Jūratės Neimantienės, Agnės Gintalaitės grafikos ir keramikos darbų.
Parodos koordinatorė menininkė Eglė Vertelkaitė susirinkusiems svečiams akcentavo, kad Suomijos žiūrovui ekspozicija bus įdomi tuo, kad jis galės pamatyti labai skirtingoms meninėms srovėms ir kryptims atstovaujančios mažos šalies vienos kartos menininkus.
Parodą organizavo Lietuvos ambasada Suomijoje, Lietuvos kultūros ministerija ir Suomijos lietuvių bičiulių draugija „Donelaitis“.
Paroda veiks iki balandžio 23 dienos.