Helsinkyje iškilmingai paminėtas atkurtos Lietuvos šimtmetis
Vasario 16 dieną Helsinkio Uolos bažnyčioje koncertu paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Iškilmingame koncerte skambėjo Lappeenrantos miesto orkestro atliekami, dirigento Vytauto Lukočiaus vadovaujami suomių ir lietuvių kompozitorių kūriniai.
Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas sveikinimo kalboje akcentavo šimtmetį mininčios Lietuvos valstybės atkūrimo svarbą ir pažymėjo, jog prieš šimtą metų atkurtas šalies valstybingumas yra svarbiausias įvykis mūsų šalies istorijoje, o modernios Lietuvos istorija – tai sėkmės istorija.
Į šventinį Vasario 16-osios koncertą gausiai susirinko Lietuvos bičiuliai, lietuvių diaspora Suomijoje, užsienio šalių diplomatai, kultūros, žiniasklaidos, visuomenės veikėjai ir verslo organizacijų atstovai.
Vasario 16 dieną vakare legendinio Suomijos architekto Alvar Aalto projektuotas kongresų ir koncertų rūmai ir vienas miesto simbolių „Finlandia Hall“ sušvito Lietuvos trispalvės spalvomis. Lietuvos trispalvės spalvomis taip pat pasipuošė Suomijos užsienio reikalų ministerija. Vasario 16 dieną Suomijos institucijos pagerbdamos Lietuvos valstybės šimtmetį iškėlė vėliavas.