*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Helsinkyje aptarti Suomijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai

Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša birželio 6-7 dienomis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime Helsinkyje, kur buvo pristatyti artėjančio Suomijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programos prioritetai.

Suomija daugiausiai dėmesio skirs deryboms dėl Daugiametės finansinės programos po 2020 metų, taip pat „Brexit“, migracijos, teisės viršenybės klausimams. Ypatingą dėmesį žadama skirti kovai su hibridinėmis grėsmėmis. 2017 metais Suomijoje įkurtas kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijos centras. Prie šio centro veiklos prisideda ir Lietuva.

„Brėžiant būsimos Europos Komisijos strateginės darbotvarkės apmatus, turime užtikrinti tinkamą dėmesį atsakui į hibridines grėsmes, ypač kibernetinėms atakoms ir tikslingai dezinformacijai. Turime kalbėti ne tik apie būtinus veiksmus, bet ir apie institucinį kompetencijų pasidalijimą, biudžetą“, – sakė L. Talat-Kelpša.

ES valstybių narių atstovai taip pat aptarė Europos išorinių veiksmų tarnybos (EIVT) valdymą. Kancleris pastebėjo, kad šiuo metu EIVT struktūroje dirba 33 lietuviai, kurie sudaro kiek daugiau nei 1 proc. visų EIVT darbuotojų. „Ir toliau aktyviai dalyvaudami atrankose tikimės didesnės Lietuvos atstovų įdarbinimo dalies, ypač vadovaujančiose pozicijose“, - sakė kancleris.

ES valstybės sekretorių susitikimas tradiciškai rengiamas ES Tarybai pirmininkausiančioje valstybėje. Pirmininkavimą ES Tarybai Suomija perims liepos 1 dieną.