*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

HAGOJE SURENGTAS LIETUVOS ĮSTOJIMUI Į ES SKIRTAS KONCERTAS

Lietuvos Respublikos ambasada Nyderlandų Karalystėje rugsėjo 16 dieną surengė koncertą, skirtą Lietuvos įstojimui į Europos Sąjungą. Renginys vyko Hagoje, kuri per Nyderlandų pirmininkavimą ES šį pusmetį yra tapusi Europos politinio, ekonominio ir kultūrinio gyvenimo centru. Koncerte Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Liudviko van Bethoveno, Franco Listo kūrinius atliko įžymi lietuvių pianistė Mūza Rubackytė. Gausiai susirinkusieji Nyderlandų politikai, vyriausybinių institucijų, tarptautinių organizacijų, diplomatinio korpuso, susigiminiavusių miestų atstovai, lietuvių bendruomenės nariai, žurnalistai, Nyderlandų meno pasaulio atstovai negailėjo pagyros žodžių M.Rubackytei, vadino ją puikia Lietuvos “ambasadore” užsienyje, dėkojo Lietuvos ambasadai už gerą iniciatyvą formuojant šalies įvaizdį. Renginys sutapo su naujojo Lietuvos ambasadoriaus Nyderlanduose Romualdo Kalonaičio prisistatymu bei buvusio laikinojo reikalų patikėtinio Dariaus Pranckevičiaus atsisveikinimu.