*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Gyvybės mokslai - Lietuvos ir Japonijos mokslininkų dėmesio centre

Spalio 7 d. dešimt žinomų Lietuvos mokslininkų dalyvavo Tokijo universiteto Tarptautiniame tyrimų centre surengtame  Lietuvos ir Japonijos gyvybės mokslų simpoziume. Tai  pirmasis  dvišalis  gyvybės mokslų simpoziumas,  kurį surengė Lietuvos ambasada Tokijuje, Lietuvos Mokslo taryba, Tokijo universitetas ir Japonijos draugija mokslui remti (JSPS)  – svarbiausia šios šalies mokslą finansuojanti agentūra.

Atidarydamas simpoziumą Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas pažymėjo, kad per pastaruosius metus Lietuva ir Japonija ypač aktyviai ėmė bendradarbiauti mokslo ir technologijų srityje, vykdoma daug bendrų mokslo tyrimų.

 „Džiugu, kad daug dėmesio skiriama gyvybės mokslams, kurių  naujausi  atradimai labai svarbūs  žmonėms “, -- sakė  E.Meilūnas.

 Ambasadorius taip pat pasveikino Japonijos mokslo bendruomenę su japonų mokslininkų Satoshi Omura ir Takaki Kajita atradimų pripažinimu - šių metų Nobelio premijomis medicinos ir fizikos srityse.   

Tarptautiniame „Life Science- 2014“  forume Vilniuje dalyvavę Japonijos atstovai gerai įvertino ir naujausius Lietuvos pasiekimus gyvybės mokslų srityje.

„Lietuvoje lankiausi pasaulinio lygio mokslo centruose, o  Lietuvos mokslininkų bendruomenės pasiekimai paliko labai gerą įspūdį“ – sakė Tokijo universiteto profesorius, buvęs JSPS vykdantysis direktorius  Makoto Asashima.  

Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetų, Inovatyvios  medicinos centro atstovų delegacijai Japonijoje vadovavo Lietuvos mokslo tarybos  pirmininkas prof. Dainius Pauža.

Abiejų šalių mokslininkai savo pranešimuose didžiausią dėmesį  skyrė naujiems iššūkiams, kuriuos kelia senėjančios  visuomenės problemos,  aptarė  galimybes rengti bendrus  projektus.

Gyvybės mokslų simpoziumas Tokijuje -- jau ketvirtasis bendras Lietuvos ir Tekančios Saulės šalies mokslininkų renginys per vienerius metus.  Lietuvos mokslo atstovai aktualius gyvybės  mokslų klausimus 2014 m. birželį nagrinėjo su kolegomis Japonijos Tsukubos ir Osakos  universitetuose.  Šių metų gegužės mėnesį Lietuvos ambasadoje Tokijuje  vyko bendras  Japonijos biopramonės asociacijos (JBA) ir Lietuvos mokslininkų  seminaras,  o Japonijos mokslo ir technologijų agentūroje (JST)  –seminaras fizinių ir technologijos mokslų klausimais.